واکنش عجیب وزیر صمت به نقدها ، مورد هجمه رانت خواران هستیم!

به گزارش وبلاگ مدیا، با آغاز امروز فعالیت بازار سهام، همچنان فلزات و فولادی ها فرایند منفی خود را ادامه داده اند. این نمادها پس از تصمیم جدید وزارت صمت مبنی بر قیمت گذاری دستوری در بورس این چنین فرایند تند نزولی به خود گرفته اند.

واکنش عجیب وزیر صمت به نقدها ، مورد هجمه رانت خواران هستیم!

در همین حال، تصمیم اخیر وزارت صمت مورد انتقاد خیلی از فعالان بازار سهام، کارشناسان این حوزه و مقامات بورس کالا قرار گرفته است.

در آخرین اظهار نظر رسمی، معاون نظارت بر بازار بورس کالا در تبادل نظری ویژه خبری تلویزیون گفت: سیاست گذار به جای مداخله در قیمت فولاد به سایر وظایف خود عمل کند. وزارت صمت یک قیمت را هدف قرار داده و به نظرش قیمت های دیگر بالا هستند، اگر به کسی وعده میلگرد یا شمش 10 هزار تومانی داده شده، ما نمی توانیم میلگرد یا شمش را به 10 هزار تومان برسانیم.

با این حال، همزمان با نقدها پی در پی کارشناسان و مقامات بازار سهام به تصمیم اخیر وزارت صمت درباره قیمت گذاری دستوری فولاد در بورس، وزیر صمت اظهارات قابل تاملی را بیان نموده است.

علیرضا رزم حسینی، آخر هفته گذشته در کرمان با اشاره به اینکه وزارت صمت وزارتخانه خط مقدم است که موردهجمه همه رانت خواران، مفسدان و ویژه خواران قرار گرفته است، توضیح داد: این وزارتخانه 40 درصد جی دی پی، 38 درصد اشتغال کشور و مسئولیت معیشت و سفره مردم را به عهده دارد.

طبق روایت ایسنا از سخنرانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، وی با اشاره به اینکه وزارتخانه صمت در شرایط جنگ مالی نیز مورد حمله بدخواهان است، بیان نمود: وزارت صمت اگر بخواهد با صداقت با مردم تبادل نظر نموده، ملاحظه کاری نداشته باشد و سبک اداره جدیدی دنبال کند احتیاج به حمایت حکومت دارد نه فقط حمایت دولت و رییس جمهور و حکومت باید به یاری وزارت صمت بیاید و برای معیشت مردم، فراوری کشور و تجارت خارجی کوشش کند.

آخرین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز

به "واکنش عجیب وزیر صمت به نقدها ، مورد هجمه رانت خواران هستیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش عجیب وزیر صمت به نقدها ، مورد هجمه رانت خواران هستیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید